УЗД у Полтаві слинних залоз

УЗИ в Полтаве слюнных желез

УЗД слинних залоз – безпечний, безболісний неінвазивний спосіб діагностики слинних залоз та прилеглих лімфатичних вузлів за допомогою ультразвуку.

Ультразвукова діагностика слинних залоз набула досить широкого поширення завдяки тому, що цей метод дослідження відрізняється простотою, доступністю, а також високою ефективністю у виявленні різних порушень. Дуже часто УЗД слинних залоз використовується для обстеження пацієнтів, у яких в анамнезі зафіксовано випадки патологічних процесів області голови та шиї.

Основною функцією слинних залоз є виділення секрету, який змішуючись у порожнині рота, утворює слину, що володіє властивостями, завдяки яким вона бере участь у формуванні харчової грудки, початковому перетравленні їжі та інших процесах.

Слинні залози схильні до ризику розвитку інфекційних та запальних захворювань. До найпоширеніших відносять: сіалоліт, сіаладені, сіаладеноз, розширення або звуження слинних проток, доброякісні або злоякісні новоутворення, аденома, кіста, абсцес. Самостійно визначити та вилікувати захворювання слинних залоз неможливо. Основним методом діагностики таких захворювань є УЗ-дослідження слинних залоз.

При проведенні УЗД оцінюється стан привушних, підщелепних, під'язичних слинних залоз, виявляються новоутворення, каміння у слинних протоках, визначаються причини хворобливих та дискомфортних відчуттів.

Показання до проведення УЗД слинних залоз

- Збільшення слинної залози: сама заліза збільшується в розмірах, набуває округлу форму, на дотик досить щільна, легко промацується.
- Болісні відчуття: у горлі, щоці, вусі. Залежно від джерела запалення біль може ірридувати у скроню, потилицю, провокувати головний біль.
- Відчуття тиску: залежно від характеру та ступеня запалення присутнє більш менш помітне відчуття «розпирання». При формуванні гнійного запалення можливий його прорив із зовнішньої чи внутрішньої сторони.
- Гіпертермія: як будь-який запальний процес, слинні залози, при занесенні в них інфекції, можуть провокувати підвищення температури тіла.
- Підозра на пухлини залоз.
- Сухість у роті.
- Зменшення, раптове або поступове, кількості слини, що виділяється.
- Неприємний запах при розмові з рота.
- Припухлість у ділянці слинних залоз.
- Збільшення шийних лімфовузлів при здорових зубах та відсутності простудних симптомів.

Для проходження ультразвукового обстеження слинних залоз спеціальної підготовки не потрібно.

Адреса

вул. Олеся Гончара (Энгельса), 19а
Полтава


Контакти

Email: super_lelik_med@ukr.net
Телефон: 0532 580 308
Моб. тел: 050 834 8994
Моб. тел: 066 513 9586
Моб. тел: 067 186 5570

Links
Зворотній зв'язок

Надсилайте нам свої ідеї, повідомлення про помилки, пропозиції! Будь-який зворотний зв'язок буде оцінено.