УЗД у Полтаві - ультразвукове дослідження органів малого тазу жінки

УЗД у Полтаві матки

Ультразвукове дослідженняорганів малого тазу жінки (гінекологічне УЗД) - найбільш доступний і абсолютно нешкідливий метод обстеження. Його можна застосовувати для діагностики безлічі гінекологічних захворювань та контролю за їх перебігом. За допомогою УЗД можна побачити та оцінити стан тіла матки, шийки матки, яєчників, маткових труб (при їх патології) та оточуючих їх органів. Під час УЗД вимірюються розміри всіх доступних для дослідження органів, оцінюється їх структура та відповідність фазі менструального циклу.

Вперше проводити УЗД можна будь-якого дня менструального циклу, виключаючи дні менструації. Якщо діагноз буде неясний або буде потрібно його уточнення, потрібно буде повторно провести дослідження у певний день.

Що можна виявити під час гінекологічного УЗД

- Вроджені аномалії розвитку: подвоєння матки, дворога, сідлоподібна, однорога матка, які можуть бути причиною безпліддя, викидня, передчасних пологів, внутрішньоутробної загибелі плода, неправильного положення плода та порушення родової діяльності.
- Ендометріоз: процес, при якому ендометрій поширюється за межі порожнини матки (стінки матки, яєчники, очеревина, піхва тощо). Під час УЗД органів малого тазу визначається внутрішній ендометріоз або аденоміоз (розростання ендометрію у стінці матки) та ендометріоїдні кісти яєчника. Ендометріоз може бути причиною безпліддя чи невиношування вагітності.
- Фіброміома (лейоміома): доброякісна пухлина матки. При УЗД органів малого таза визначається один або кілька вузлів. Фіксується їх кількість, розміри та розташування. Здійснюється УЗД контроль за темпами зростання вузлів.
- Діагностика пухлинного процесу: гіперплазії, поліпи, злоякісні пухлини матки та яєчників.

Показання для проведення ультразвукового дослідження органів малого тазу жінки.

- Пухлинні захворювання маткових труб, матки, яєчників.
- Запальний процес внутрішніх статевих органів.
- Дисфункціональні маткові кровотечі.
- Звичне невиношування вагітності.
- Порушення менструального циклу.
- Затримка статевого розвитку.
- Безпліддя.
- Встановлення внутрішньоматкового контрацептиву.
- Обстеження перед початком прийому будь-яких гормональних препаратів.
- Запобігання ускладнень після переривання вагітності, аборту.

Згідно з сучасними уявленнями, жінкам, які не мають скарг, з метою профілактики гінекологічне УЗД рекомендується робити не рідше одного разу на 1 – 2 роки, а у віці після 40 років – не рідше одного разу на рік. Профілактичне УЗД органів малого тазу зазвичай проводиться у 1 фазі циклу.

Підготовка до УЗД органів малого тазу

- Дослідження бажано проводити на 4-6 день менструального циклу.
- За 2-3 дні до процедури слід виключити з раціону їжу, що викликає запори та газоутворення в кишечнику (газовані напої, рослинні, молочні продукти).
- За відсутності випорожнення необхідно зробити очисну клізму.
- Для проведення абдомінального УЗД потрібно наповнити сечовий міхур. Для цього за годину до процедури слід випити 1-1,5 л води.

Адреса

вул. Олеся Гончара (Энгельса), 19а
Полтава


Контакти

Email: super_lelik_med@ukr.net
Телефон: 0532 580 308
Моб. тел: 050 834 8994
Моб. тел: 066 513 9586
Моб. тел: 067 186 5570

Links
Зворотній зв'язок

Надсилайте нам свої ідеї, повідомлення про помилки, пропозиції! Будь-який зворотний зв'язок буде оцінено.