Лікувальний масаж

Лікувальний  масаж

Що таке масаж? Це старий, дієвий і випробуваний людством засіб. Численні дослідження показали, що масаж справді повертає працездатність м'язам, покращується кровообіг, активізуються процеси обміну речовин. Після масажу зв'язки стають еластичними, покращується живлення м'язів, покращується нервова провідність.

Багато людей різної вікової категорії на сьогодні дуже близько знайомі з болем у спині. Тому вони дуже зацікавилися лікувальним масажем, оскільки після сеансів помітно зменшуються болі в спині і долаються різні хвороби. Особливо корисний лікувальний масаж спини при хворобах: артрит, сколіоз, остеохондроз, неврит, радикуліт тощо. Сьогодні ми поговоримо, як позбутися болю в спині за допомогою лікувального масажу.

Найкраще лікувальний масаж робити перед сном, після прийому душу чи ванної. Варто пам'ятати, що для кожної людини тривалість масажу підбирається індивідуально. Процедури необхідно виконувати щодня, залежно від потреби та віку. Усього не менше 8 сеансів. Найефективнішим вважається лікувальний масаж спини на ранніх стадіях захворювань. У масажі існує 4 обов'язкові прийоми з присутністю активно-пасивних рухів:

Для кожної людини тривалість масажу підбирається індивідуально

- погладжування;
- розтирання;
- розминання;
- вібрація.

Найчастіше лікувальний масаж спини застосовують у активній боротьбі зі сколіозом, остеохондрозом, для корекції міжхребцевих дисків та взаєморозташування хребців. Дана процедура знімає напругу в м'язах, збагачує тканини киснем, виводить сіль із суглобів та хребта. Лікувальний масаж застосовують у терапії, хірургії, неврології, ортопедії та інших галузях медицини.

Цей масаж цілком може бути і самостійним способом лікування. Він просто необхідний при захворюваннях хребта, відновлюючи кровообіг і пожвавлюючи роботу інших важливих внутрішніх органів. Оскільки від спинного мозку йдуть нервові закінчення до інших внутрішніх органів, то зміни, що відбуваються в хребцях і м'язах при лікувальному масажі спини відмінно діють на інші органи.

При виконанні масажу пацієнт повинен лежати на рівній та твердій поверхні, м'які дивани для масажу не годяться. При будь-якому натисканні спина прогинається і це призводить до нападів сильного болю. Це має бути тверда і зручна кушетка або покладіть пацієнта на встелену килимом підлогу.

Лікувальний масаж спини застосовують в активній боротьбі зі сколіозом, остеохондрозом, для корекції міжхребцевих дисків та взаєморозташування хребців

Рекомендується під голову та гомілки підкласти диванну подушку або невисокий валик, щоб посилити приплив крові до спини. Лягти необхідно на живіт, а руки витягнути вздовж тіла. Також у масажиста повинні бути доглянуті руки – добре вимиті перед процедурою, коротко підстрижені нігті та добре запиляні. У процесі лікувального масажу необхідно використовувати спеціальний зволожуючий крем для масажу або олію.

Якщо у вашого пацієнта на спині є вугри або прищики, масаж варто відкласти, щоб не занести інфекцію.

Не професійному масажисту необхідно розраховувати силу при масажі і орієнтуватися на відчуття хворого при процедурі. Від лікувального масажу хворий повинен бути розслаблений і відчувати насолоду від болю, що відступає, а не закусивши губу, думаючи, коли це закінчиться. Все-таки лікувальний масаж спини – це зняття болю, тому не захоплюйтесь посиленими рухами під час процедури.

Якщо близька вам людина просить зробити масаж, ніколи не відмовляйте! Але й не варто забувати, що непрофесійний (аматорський) масаж може завдати шкоди, тому необхідно радитися з лікарем, який саме вам потрібний масаж. Якщо за станом здоров'я вам потрібен саме якісний та професійний лікувальний масаж спини, варто звернутися до майстра своєї справи. За різних захворювань спини схема рухів у лікувальному масажі змінюється. Будьте здорові!



Позбавтеся болю - зверніться до лікаря.

Лікувальний масаж спини

Лікувальний  масаж спини

Лікувальний масаж спини – це набір певних механічних впливів на шкіру, м'язи, суглоби та хребет. Нашу спину покривають глибокі та поверхневі м'язи. Активна діяльність сучасної людини відбивається на здоров'ї спини. Найсильніша напруга накопичується в глибоких волокнах. Зняти напругу м'язових волокон, розслабити тіло і, відповідно, позбавити організм від стресу, що накопичився, допоможе масаж шиї і спини.

Спина вважається найбільшою рефлексогенною зоною. На ній є ділянки, які відповідають усім внутрішнім органам. Таким чином, лікувальний масаж спини позитивно впливає на весь організм. Крім того, сидячий спосіб життя багатьох людей, екологічні проблеми, відсутність режиму сну та відпочинку, мала фізична активність призвели до того, що людей зі здоровою спиною практично немає.

Види лікувального масажу спини

Залежно від способу виконання масажу розрізняють такі його види:

- класичний (є найпоширенішим і затребуваним, підходить для будь-якого віку);
- точковий масаж спини (ще його називають акупунктурою, суть даного виду полягає у впливі на певні точки, які відповідають за ті чи інші органи);
- вібромасаж (один з різновидів апаратного масажу, суть даного виду полягає в передачі вібраційним апаратом коливальних рухів, різних за частотою та амплітудою);
- гідромасаж (один з різновидів апаратного масажу, суть полягає у впливі струменями води на певні частини тіла);
- банковий масаж спини (сприяє збільшенню припливу крові, виконується за допомогою спеціальних медичних банок).

Залежно від призначення розрізняють такі види масажу:

- розслаблюючий (знімає втому, покращує настрій, допомагає боротися з депресією);
- лімфодренажний (має очищувальну та омолоджуючу дію, допомагає вивести надлишки рідини з організму);
- антицелюлітний (робить шкіру м'якшою, а фігуру стрункішою, допомагає позбутися целюліту);
- масаж при різних захворюваннях хребта (це масаж спини при сколіозі, масаж спини при грижі, при остеохондрозі та інших захворюваннях);
- допомагає зняти біль, нормалізує кровотік у м'язах, розслаблює, знімає спазм.

Показання

Лікувальний масаж найбільш ефективний при пошкодженнях хребта та нервової системи:

- наслідки переломів, викривлення хребта, розтягнення зв'язок;
- біль у ділянці хребта;
- зниження або підвищення тонусу м'язів;
- радикуліти;
- неглибоких шрамів або рубців на спині;
- порушення функцій опорно-рухової системи тощо.

При неускладнених формах багатьох захворювань хребта достатньо виконувати вправи для м'язів спини та лікувальний масаж, щоб значно покращити стан хворого.

Протипоказання при масажі спини

Протипоказаннями для лікувального масажу є такі стани, як:

- гарячка або підвищена температура тіла;
- наявність гнійників на шкірі спини;
- хвороби крові;
- шкірні захворювання;
- онкологічні захворювання;
- гіпертонічні та гіпотонічні кризи;
- запальні процеси в організмі;
- гостра ішемія міокарда;
- психічні захворювання, що супроводжуються надмірним збудженням;
- склероз судин головного мозку;
- алкогольне сп'яніння.

Як правильно зробити масаж спини?

Кожен вид масажу виконується по-різному. Проте, можна позначити загальні правила будь-якого виду лікувального масажу:

- шкіра пацієнта повинна бути чистою;
- руки масажиста для кращого ковзання обробляють вазеліном, кремом або тальком;
- масаж ефективний після теплої ванни, душу або лазні;
- лікувальний масаж проводять перед ЛФК, щоб зняти напругу м'язів, активізувати кровообіг, зняти біль, прискорити метаболізм (так, вправи з гантелями для спини матимуть більший ефект після масажу);
- рухи масажиста спрямовані від хребта в сторони;
- напрям рухів збігається з напрямком кровотоку;
- лікувальний масаж виконують на твердій кушетці (щоб до хворої спини посилити приплив крові, під гомілки підкладають невисокий валик).

Лікувальний масаж виконується за допомогою погладжувань, розтирань, розминань та вичавлювань.

Спочатку виконуються легкі погладжування, які покликані розслабити м'язи спини, заспокоїти нервову систему, покращити відтік крові та зменшити біль.

Потім – розтирання, за допомогою яких посилюється кровообіг у кожній ділянці, що розтирається, покращується живлення тканин.

Розминання виконується з великим тиском. Пензлем захоплюють розслаблений м'яз, відтягують його і обертальними рухами просуваються вздовж. Розминання та вичавлювання впливають на глибокі тканини.

Адреса

вул. Олеся Гончара (Энгельса), 19а
Полтава


Контакти

Email: super_lelik_med@ukr.net
Телефон: 0532 580 308
Моб. тел: 050 834 8994
Моб. тел: 066 513 9586
Моб. тел: 067 186 5570

Links
Зворотній зв'язок

Надсилайте нам свої ідеї, повідомлення про помилки, пропозиції! Будь-який зворотний зв'язок буде оцінено.