Лікування артритів

Лікування артритів

Зазнало великих змін за останній час. В певний період часу лікування артритів полягало у призначенні аспірину, теплових процедур та іммобілізації пошкоджених суглобів за допомогою різних ортопедичних ортезів. Виявилося, що іммобілізація для нібито зняття болю більше приносить шкоди, ніж користі.

В даний час суглобам дають менше часу на відпочинок і постійна рухливість суглоба - запорука збереження його функцій. Сучасне лікування остеоартриту полягає в комбінації вправ, фізіотерапії, медикаментів, внутрішньосуглобових ін'єкцій та зниження ваги. надмірної ваги з ураженням великих суглобів (колінних, тазостегнових) і зниження ваги дуже благотворно діє у цих випадках.

У лікуванні ревматоїдного артриту відзначено також прогрес. У середині 20 століття був вперше застосований преднізолон і перші результати лікування були дуже обнадійливими. Але виявилося, що побічних дій у стероїдів не менше, ніж терапевтичних. Певні надії пов'язують із недавно відкритими селективними імунодепресантами Адалімумаб (Хуміра) та іншими. Час покаже їх ефективність.

Медикаментозне лікування

На согодні існує ціла група препаратів: аспірин, індометацин, ібупрофен, напроксен, інгібітори ЦОГ- (целебрекс), стероїди, траматодол, метотрексат, пеніциламін, різні креми і гелі, хондроїтинсульфат.

Усі медикаменти мають в тій чи іншій мірі низку побічних дій, їх призначення, дозування та тривалість лікування є винятковою прерогативою лікаря.

Фізіотерапія. Сучасні фізіотерапевтичні методики допомагають часом зменшити набряклість у суглобі, збільшити рухливість, знизити больові відчуття. Але іноді навіть тривалі курси фізіопроцедур не дають ефекту.

Фізичні вправи

Пацієнти з болями в суглобах намагаються уникати фізичних вправ, щоб не травмувати. І, здавалося б, такі види активності, як тривала ходьба, велоергометрія або заняття на тредмілі є лише для здорових людей. Але розумні навантаження з поступовим збільшенням обсягу виконаних вправ дуже сприятливо впливають на хворих з артритом.

Поряд з медикаментами та ортезами, фізичні вправи допомагають поліпшити наступні параметри: знизити скутість у суглобі та біль, збільшить еластичність м'язів та зв'язок суглоба, покращити кровопостачання хрящової тканини, покращити загальне самопочуття (сон, настрій), знизити вагу.

Звичайно, не кожна вправа підходить пацієнтам з артритом. І навіть підібрана вправа працює не завжди. Вправи при артритах - це різновид різних гімнастик (йога, ци-гун) і фізичної активності (плавання, ходьба, їзда на велосипеді). Залежно від наявності больового синдрому, інтенсивність навантажень може змінюватися, але не припинятися.

Адреса

вул. Олеся Гончара (Энгельса), 19а
Полтава


Контакти

Email: super_lelik_med@ukr.net
Телефон: 0532 580 308
Моб. тел: 050 834 8994
Моб. тел: 066 513 9586
Моб. тел: 067 186 5570

Links
Зворотній зв'язок

Надсилайте нам свої ідеї, повідомлення про помилки, пропозиції! Будь-який зворотний зв'язок буде оцінено.