Мануальна терапія, лікування хребта неврологічних захворювань, лікування захворювань внутрішніх органів

Мануальна терапія

Мануальна терапія - це один із ефективних нелікарських методів лікування організму. Це ціла система лікувальних прийомів, що дозволяє впливом рук проводити лікування хребта та суглобів, а також порушення в системі м'язів та зв'язок, при неврологічних захворюваннях та захворюваннях внутрішніх органів.

Процедури мануальної терапії дещо нагадують масаж, відрізняючись від нього обмеженою локалізацією ділянок застосування та дозованою силою впливу. Особливість цього методу полягає в тому, що дозволяє вирішувати багато проблем, які іншими (навіть медикаментозними) засобами вилікувати неможливо. Мануальна терапія в руках професійного лікаря може дуже багато!

Мануальна терапія хребта спрямована на покращення обсягу руху міжхребцевих суглобів, а також збільшення еластичності м'язового та зв'язкового апарату. Досягається такий результат за допомогою м'якого впливу рук спеціаліста та невеликих м'язових зусиль пацієнта. Це може бути вплив на окремі хребці, або на цілі відділи хребта. Якщо біль у хребті або обмеження рухливості для вас не рідкісне явище – необхідно звернутися за допомогою до мануального терапевта.

Процедури зазвичай проводяться щодня, і з інтервалом від 1 до 7 днів. Справа в тому, що м'язам і зв'язкам потрібен деякий час, щоб "підтягнутися" та зафіксувати досягнуте положення. Ефективність методу підвищується, якщо його чергувати з курсами траволікування, фізіотерапії, масажу та доповнювати лікувальною фізкультурою. Це дозволить Вам швидко позбавитися таких неприємних симптомів, як біль у спині, головний біль та інших відчуттів, що викликають дискомфорт.

Але при всіх плюсах мануальної терапії, вона має низку протипоказань до застосування:

- злоякісні новоутворення будь-якої локалізації;
- гострі інфекційні захворювання, у т.ч. остеомієліт, туберкульозний спондиліт;
- гострі травми черепа, хребта, тазу, кісток;
- гострі порушення мозкового та спинномозкового кровообігу, інсульти;
- тромбоз та оклюзія хребетної артерії;
- стадія стабільної субкомпенсації посттравматичної внутрішньочерепної гіпертензії, а також прогресуючий тип перебігу внутрішньочерепної гіпертензії;
- гострі та підгострі запальні захворювання головного та спинного мозку, його оболонок (мієліт, менінгіт тощо).

При успішному проходженні необхідного курсу мануальної терапії відбуваються великі зміни у всьому вигляді пацієнта - змінюється хода, виправляється постава, йдуть геть багато проблем зі здоров'ям.

Застосування мануальної терапії під час лікування уражених дисків

Застосування методів мануальної терапії, що щадять, позитивно впливає на лікування гриж міжхребцевих дисків, оскільки націлено не тільки на усунення симптомів пошкодження, а й на відновлення функції міжхребцевих суглобів. У період гострого перебігу хвороби бувають необхідні болезаспокійливі, протизапальні та міорелаксуючі засоби. Медикаментозна терапія не усуває причини пошкодження диска, а призначена для тимчасового зняття больового синдрому.

Мануальна терапія може забезпечити швидке, ефективне, безпечне та тривале полегшення при ураженні хребта та міжхребцевих дисків. Похід до лікаря, який практикує мануальну терапію, відновлює правильну поставу, функції хребта та загальне здоров'я спини. Все це дуже важливо при профілактиці розвитку гриж та протрузій міжхребцевих дисків.

Коли потрібно звернутися до мануального терапевта

Надзвичайно поширеними проблемами у наш час стали хвороби хребта та опорно-рухового апарату загалом. Навіть незначне викривлення хребта в ранньому віці може призвести до згубних наслідків більш зрілого.

Оскільки хребет є головною опорною структурою нашого тіла та всієї нервової системи, будь-які його проблеми призводять до порушень системи кровообігу, сну, погіршення загального стану, головного болю та запаморочення і навіть до неврологічних захворювань таких як: невралгія нервів, міжреберна невралгія, грижі та протрузії міжхребцевих дисків, неврити та радикулопатії різної етіології.

Погана екологія, неправильний малорухливий спосіб життя, шкідливі звички, відсутність достатнього фізичного навантаження, а також невітамінізоване та незбалансоване харчування не тільки не сприяють здоров'ю організму, а й прискорюють прогресування наявних відхилень.

Досить часто, почувши на консультації у спеціаліста діагноз «остеохондроз», «радикуліт» або «сколіоз», ми особливо не засмучуємося, адже ця проблема в наші дні стосується майже кожної другої людини. Болі в спині, нозі, руці, колінному або плечовому суглобі - на ці симптоми ми намагаємося взагалі не звертати особливої уваги. А в цей час захворювання прогресує, знижується імунітет, спостерігається підвищена стомлюваність, слабкість, вдень сонливість, а ближче до вечора безсоння (порушення сну), головний біль та запаморочення.

Для профілактики, діагностики та вирішення існуючих проблем із хребтом необхідно звернутися до мануального терапевта, який після огляду призначить індивідуальне комплексне лікування.

Мануальна терапія – це метод лікування, який застосовується в комплексі з іншими процедурами (акупунктура, вакуум-терапія, масаж, витяжка, мокса - терапія, фармакопунктура та ін.) для більш швидкого та ефективного лікування проблем хребта, суглобів, м'язового апарату, зв'язок та інших захворювань.

Дана методика полягає в ручному впливі на ті ділянки тіла людини, де виникають хворобливі відчуття, дискомфорт, блоки та порушення кровообігу та рухливості. Але слід зазначити наступне, мануальна терапія не є панацеєю для всіх захворювань та має як свої показання, так і низку протипоказань.

Болі в спині, шиї, головні болі, міжхребцева грижа, остеохондроз, радикуліт, плечелопатковий періартрит, синдром хребетної артерії, цервікалгія, невралгія сідничного нерва, люмбалгія і люмбоішіалгія, веге добре піддаються лікуванню у лікаря-вертебролога. Більшість симптомів та больових відчуттів пацієнти намагаються вилікувати за допомогою лікарських препаратів, вигрівань у домашніх умовах, розтирань, лікувальних пластирів, активних фізичних навантажень. Але на причину всіх цих проблем найкраще впливати мануальною терапією.

При появі перших симптомів необхідно звернутися до досвідченого мануального терапевта, який проведе попередній огляд та призначить курс лікування мануальної терапії залежно від занедбаності захворювання. Сеанси мануальної терапії, як правило, проводять один раз на 2 – 4 дні, після чого спостерігають за роботою м'язів.

Після проведення процедур усуваються блоки та підвивихи суглобів, у тілі з'являється легкість, нормалізується обсяг активних рухів у кінцівках. На самому початку лікування навіть може виникати легка тяжкість, почуття крепатури та ломоти, як після фізичних навантажень. Це нормальна реакція організму і свідчить про досягнення позитивного ефекту, тому помітне поліпшення стану відчувається вже після першого сеансу. Кількість необхідних сеансів призначається мануальним терапевтом індивідуально кожному пацієнту.

Також слід пам'ятати, що далеко не всім можна використовувати мануальну терапію. Абсолютними протипоказаннями є стани, які були викликані будь-яким психічним чи інфекційним захворюванням. Впливати на організм за допомогою мануальної терапії заборонено при злоякісних новоутвореннях будь-якої етіології та локалізації, травмах черепа, кісток, хребта, різноманітних аномаліях розвитку черепа або хребта. Грижі диска з розривом фіброзного кільця, тяжкі захворювання внутрішніх органів, туберкульозний спондиліт, остеомієліт, хвороба Бехтерева, кіфоз у людей похилого віку – також протипоказані для лікування мануальною терапією.

Після проходження курсу мануальної терапії за індивідуальною програмою покращується мікроциркуляція крові в м'язах, покращується живлення тканин, обмін речовин, зміцнюється м'язовий тонус, покращується загальне самопочуття та зникають больові відчуття.

Для більш швидкого та ефективного лікування болів у хребті та суглобах, руках та ногах, головного болю, для поліпшення постави, відновлення здорових рухів у суглобах рекомендується проводити курси мануальної терапії в комплексі з голкорефлексотерапією, фармакопунктурою, вакуум-терапією та масажем.

Адреса

вул. Олеся Гончара (Энгельса), 19а
Полтава


Контакти

Email: super_lelik_med@ukr.net
Телефон: 0532 580 308
Моб. тел: 050 834 8994
Моб. тел: 066 513 9586
Моб. тел: 067 186 5570

Links
Зворотній зв'язок

Надсилайте нам свої ідеї, повідомлення про помилки, пропозиції! Будь-який зворотний зв'язок буде оцінено.