Лікування остеохондрозу, сколіоз, остеохондроз, біль у шиї, головний біль, масаж спини, центр мануальної терапії, грижі хребта

У століття технічного прогресу збільшується кількість захворювань неврологічного характеру: біль у спині, біль у попереку, біль голови, грижі (грижа хребта, грижа диска), і навіть інші проблеми, безпосередньо чи опосередковано пов'язані з хребтом: наприклад, радикуліт і остеохондроз.

Це серйозні проблеми, вирішення яких вимагають професійного підходу та багатого практичного досвіду роботи у галузі неврології.

Дійсно допомогти і навіть остаточно позбавитися таких складних і, як здається, невиліковних захворювань, таких як радикуліт, остеохондроз та інших може саме неврологія, точніше – її практичне використання професійними лікарями – чуттєвими терапевтами та невропатологами.

Коли Вас турбують головний біль, біль у спині або біль у попереку, не поспішайте відразу хапатися за таблетки і мазі, що розігрівають. Швидше за все, проблема зайшла вже досить далеко, і тут потрібне втручання лікаря-невропатолога.

З багатьма переліченими захворюваннями можна впоратися без хірургічного втручання – до Ваших послуг лікувальний масаж та мануальна терапія.

Як правило, невропатолог починає свою роботу тільки після попереднього медичного огляду, за результатами якого призначається те чи інше лікування.

Лікування остеохондрозу часто потребує великих зусиль як з боку мануального терапевта, так і пацієнта. З практики видно, що максимальний ефект дають лише спільні зусилля невропатолога та пацієнта.

Лікування суглобів має свої специфічні особливості, особливо у людей похилого віку. Основним способом вирішення проблем неврологічного характеру є лікувальний масаж та мануальна терапія.

Масаж в цілому допомагає вивести токсичні речовини з периферійних частин тіла і залучити їх в кровотік для остаточного видалення через нирки, тобто масаж має дію, що відновлює і омолоджує. Лікувальний масаж, здійснений професіоналом, - чудовий профілактичний та реабілітаційний засіб, до того ж приємний. Проведені вправними руками мануальна терапія та лікувальний масаж здатні ще й підняти Вам настрій та повернути радість життя.

Мануальна терапія, лікувальний масаж,очищение организма (кишковий лаваж), фітотерапія (лікування травами), функціональне гемосканування

Ефективне комплексне лікування хребта, суглобів, хронічних захворювань внутрішніх органів, порушень обміну речовин, функціональних розладів травної системи, корекція постави при сколіозі та сутулості, зміцнення імунітету.

Лікування остеохондрозу хребта: лікування грижі хребта, біль у спині в області хребта, протрузії дисків хребта

Лікар мануальної терапії проводить лікувальний масаж спини при лікуванні остеохондрозу хребта (грижа, протрузії дисків хребта шийного, грудного, поперекового відділу).

Мануальна терапія дослівно перекладається - лікування руками (латинське слово "manus" означає - рука, грецьке слово "therapeia" - лікування). Більш детально, мануальна терапія це - локальний дозований механічний вплив руками лікаря на суглоби хребта та кінцівок, м'язи, зв'язки, фасції з метою відновлення нормальної функції опорно-рухового апарату, тим самим усунення больових синдромів, а також з метою корекції постави.

Взагалі, біль у спині у сфері хребта, зазвичай, з'являються лише тоді, коли формуються функціональні порушення хребетного стовпа. Іншими словами, навіть якщо людина має такі прояви патології міжхребцевого диска, як протрузія або навіть грижа, але немає при цьому порушення функції хребта, то й болю не буде. У зв'язку з цим стає зрозумілою важливість такого функціонального методу лікування болю у спині, як мануальна терапія. Усуваючи порушення функції хребта при остеохондрозі (лікування остеохондрозу хребта, грижі, протрузії міжхребцевого диска, спондилоартроз) ми тим самим усуваємо біль і створюємо оптимальні умови для загоєння диска.

В даний час зустрічаються такі терміни, як остеопатія, хіропрактика, краніосакральна терапія, вісцеральна терапія, прикладна кінезіологія, міофасціальна релаксація. Все це з деякою різницею – лікування руками (мануальна терапія) та відноситься до розряду мануальної медицини.

Ефективне лікування остеохондрозу хребта, грижі, протрузії дисків

Багаторічна практика показала - найбільш ефективним способом лікування болю в спині (болі в хребті), що виникає при остеохондрозі хребта (грижа грудного відділу хребта, шийного та поперекового відділів хребта, протрузії дисків хребта), деформуючий спондильоз або спондилоартоз, сутулість), є комплексне лікування, тобто розумне поєднання традиційного медикаментозного та немедикаментозного лікування (мануальна терапія, лікувальний масаж спини, фізіотерапія та лікувальна фізкультура).

Тільки таблетки, ін'єкції та мазі далеко не завжди здатні звільнити від обмеження нервові волокна та судини, а тим більше змусити правильно працювати хребет. По-справжньому ефективним лікування остеохондрозу хребта стає лише тоді, коли нормалізується біомеханіка, є функція хребетного стовпа, відновлюється кровопостачання та венозний відтік у проблемній зоні. Тому лікування остеохондрозу хребта, навіть із такими проявами, як грижа хребта та протрузія міжхребцевого диска, має проводитися комплексно. У лікуванні обов'язково має брати участь освічений лікар мануальної терапії (мануальний терапевт)!

Болить спина, лікування хребта стало необхідним? Що робити?

Болить спина в ділянці хребта? Спочатку необхідні неврологічний огляд та обстеження для правильної постановки діагнозу та визначення тактики лікування! І це неодмінно! Неправильно поставлений діагноз загрожує серйозними ускладненнями.

Ще важливо зрозуміти, що лікує біль у спині не назва методики і назва лікувального закладу, а звичайний практикуючий лікар мануальної терапії. Саме від професійних якостей лікаря мануальної терапії, його досвіду залежить реальний результат лікування остеохондрозу хребта (лікування грижі шийного відділу хребта, грудного, поперекового відділу хребта, лікування протрузії дисків хребта). Мануальна терапія при шийному остеохондрозі хребта, мануальна терапія при грижі хребта потребує особливої обережності, у деяких випадках є протипоказання, тому і слід обстежуватися.

Як виникають біль у спині, остеохондроз хребта, грижа, протрузії дисків хребта?

До виникнення остеохондрозу хребта, протрузії та грижі дисків хребта, до подальшого розвитку спондилоартрозу, деформуючого спондильозу часто ведуть надлишкові статичні та динамічні фізичні навантаження, а також травми, особливо на тлі наявних порушень обміну речовин та хронічних захворювань. В результаті формуються локальні м'язові спазми, функціональні блоки хребців (обмеження рухливості хребетних рухових сегментів), і як наслідок – ущемляються нервові волокна та судини, виникає набряк.

Симптоми остеохондрозу, гриж та протрузій міжхребцевих дисків

В результаті з'являються болі в шиї, біль у спині між лопатками, в попереку, куприку, болі в ногах, оніміння пальців рук і ніг, обмеження рухливості, як у самому хребті, так і у великих суглобах, функціональні порушення з боку центральної нервової системи (головні болі, перепади артеріального тиску, запаморочення, шум у вухах, "миготіння мушок" перед очима, погіршення пам'яті, зору, слуху, працездатності, уваги, порушення сну), а також функціональні порушення з боку внутрішніх органів (вертеброгенна кардіопатія, дискінезія жовчовивідних шляхів, порушення функції кишечника, сечового міхура і т. д.)

Болі в спині внаслідок інших причин

Болі в спині, у свою чергу, також можуть бути спричинені захворюваннями внутрішніх органів. Наприклад, болі в шиї та надпліччя відзначаються при захворюваннях печінки та легень, болі в грудному відділі хребта – при захворюваннях шлунка, у попереку – при захворюваннях сечостатевих органів, у крижах у жінок – при захворюваннях матки.

Важливо пам'ятати, що болі в спині можуть з'явитися при пухлинах хребта, спинного мозку та його оболонок, при метастазах пухлин з інших органів у тіла хребців, при системних захворюваннях сполучної тканини (ревматологічних захворюваннях), при патологічних переломах тіл хребців на тлі остеопорозу, при гострих та хронічних інфекційних процесах у хребті та спинному мозку, при інтоксикаціях. У таких випадках мануальна терапія, лікувальний масаж, фізіотерапія, лікувальна фізкультура – протипоказані! І щоб зрозуміти це, знову ж таки необхідно провести обстеження.

Мануальна терапія - показання та протипоказання до проведення

Абсолютні протипоказання – коли мануальну терапію проводити не можна.

Відносні – коли можна, але за дотримання певних умов.

Все це визначає лікар мануальної терапії, виходячи з даних огляду та досліджень.

Абсолютні протипоказання до проведення мануальної терапії:

- Пухлини хребта, спинного та головного мозку, суглобів, кінцівок, внутрішніх органів.
- Специфічні та неспецифічні інфекційні процеси у хребті та суглобах (туберкульозний спондиліт, остеомієліт, ревматизм у відкритій фазі).
- Гострі та підгострі запальні захворювання суглобів, спинного мозку та його оболонок.
- Свіжі травматичні пошкодження хребта та суглобів.
- Частки секвестованої дискової грижі (внаслідок травми).
- Дискові мієлопатії (здавлення спинного мозку грижами міжхребцевих дисків).
- Інфекції, алкогольне сп'яніння, підвищення артеріального тиску понад 180 мм. рт.ст.
- Гострі захворювання шлунково-кишкового тракту, органів грудної порожнини, гострі порушення мозкового та коронарного кровообігу (інсульт, інфаркт, кровотечі, гострі запалення, інфекції).

Відносні протипоказання до проведення мануальної терапії:

- Нестабільність хребетних сегментів 3 ступеня (спондилолістез більше 1/3 до нижче хребця, спондилолізний спондилолістез).
- Виражені аномалії розвитку хребта (незрощення дужок хребців, сакралізація, люмбалізація).
- Консолідовані переломи хребта та травматичні ушкодження міжхребцевих дисків до утворення кісткової мозолі (в середньому до 6 місяців);

Перелік можливих досліджень:

- Рентгенографія найбільш інформативне вивчення кісткових структур.

Для визначення стану зв'язкового апарату та міжхребцевих дисків (наявності гриж чи протрузій)

- МРТ - магнітно-резонансна томографія (найбільш достовірний метод).
- КТ - комп'ютерна томографія на основі рентгенівського випромінювання.

Міофасціальна релаксація – м'які мануальні техніки + лікувальний масаж спини.

Остеохондроз хребта лікування (остеохондроз шийного відділу хребта, поперекового, грудного відділу хребта), мануальна терапія при грижі хребта (мануальна терапія шийного відділу хребта, грудного, поперекового відділу хребта), мануальна терапія, масаж.

Адреса

вул. Олеся Гончара (Энгельса), 19а
Полтава


Контакти

Email: super_lelik_med@ukr.net
Телефон: 0532 580 308
Моб. тел: 050 834 8994
Моб. тел: 066 513 9586
Моб. тел: 067 186 5570

Links
Зворотній зв'язок

Надсилайте нам свої ідеї, повідомлення про помилки, пропозиції! Будь-який зворотний зв'язок буде оцінено.