Попередження інсульту, профілактичне лікування інсульту

Попередження інсульту, профілактичне лікування інсульту

Попередження інсульту

Основне значення для попередження інсульту мають виявлення своїх факторів ризику, виконання рекомендацій лікаря та прийняття здорового способу життя. Якщо у вас був інсульт або ТІА (транзиторні ішемічні атаки), ці заходи також допоможуть уникнути повторного. Загалом здоровий спосіб життя означає:

Контроль високого кров'яного тиску (гіпертонії). Якщо у вас був інсульт, зниження артеріального тиску допоможе запобігти подальшим транзиторним ішемічним атакам або інсульту. Управління стресом, підтримання нормальної ваги, обмеження вживання солі та алкоголю дозволять тримати кров'яний тиск під контролем. Додавання більшої кількості калію до свого раціону також може допомогти. На додаток до рекомендацій щодо зміни способу життя, ваш лікар може призначити ліки для лікування високого кров'яного тиску, такі як діуретики, антагоністи кальцію, інгібітори ангіотензин-перетворюючого ферменту (АПФ) та блокатори рецепторів ангіотензину.

Зниження рівня холестерину та насичених жирів у вашому раціоні. Коригування свого раціону та вживання статинів необхідні для зниження рівня холестерину.

Відмова від куріння. Куріння підвищує ризик інсульту для курців та некурців, які піддаються пасивному курінню. Припинення куріння знижує ризик через кілька років після відмови від куріння.

Контроль діабету. Ви можете керувати діабетом за допомогою дієти, фізичних вправ, контролю ваги та лікування.

Підтримка здорової ваги. Надмірна вага сприяє іншим факторам ризику розвитку інсульту, таким як високий кров'яний тиск, серцево-судинні захворювання та діабет. Втрата ваги може знизити кров'яний тиск та покращити рівень холестерину в крові.

Дотримання дієти, багатої на фрукти та овочі. Дієта, що містить п'ять і більше порцій фруктів чи овочів, може зменшити ризик інсульту.

Фізична активність. Аеробні вправи знижують ризик інсульту по-різному. Вправа може знизити кров'яний тиск, підвищити рівень ліпопротеїнів високої щільності ("хорошого" холестерину), а також покращити загальний стан здоров'я кровоносних судин і серця. Це також допомагає втратити вагу, контролювати діабет та знизити рівень стресу. 30 хвилин діяльності – ходьба, біг, плавання чи їзда на велосипеді – дають гарний результат.

Профілактичне лікування

Якщо ви мали ішемічний інсульт або ТІА, лікар може рекомендувати ліки для зменшення ризику повторних проблем. До них відносяться:

Антитромбоцитарні препарати. Найчастіше використовують лікування аспірином. Лікар допоможе визначити правильну дозу аспірину.

Лікар може також розглянути питання призначення Aгренокса, препарату, що поєднує низькі дози аспірину та дипіридамолу, щоб зменшити згортання крові. Можливе призначення клопідогрелю (Plavix) або тіклопідину (Ticlid).

Антикоагулянти. Ці препарати включають гепарин та варфарин. Вони впливають на механізм згортання інакше, ніж антитромбоцитарні препарати. Гепарин діє швидко і використовується у короткостроковій перспективі у лікарні. Варфарин, що повільно діє, використовується на більш тривалий термін. Варфарин є сильним препаратом для розрідження крові.

Адреса

вул. Олеся Гончара (Энгельса), 19а
Полтава


Контакти

Email: super_lelik_med@ukr.net
Телефон: 0532 580 308
Моб. тел: 050 834 8994
Моб. тел: 066 513 9586
Моб. тел: 067 186 5570

Links
Зворотній зв'язок

Надсилайте нам свої ідеї, повідомлення про помилки, пропозиції! Будь-який зворотний зв'язок буде оцінено.